Image Block (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Link target
ja: リンク先

en: <none>
ja: <なし>

en: Alternate text
ja: 代替文字列

en: Delete block
ja: ブロックの削除

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ja: このテキストは音声読み上げソフトや検索エンジン、画像が読み込めない時に利用されます。

en: Change Image
ja: 画像の変更

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ja: このタイトルは画像の上にマウスを置いた時、ツールチップに表示されます。

en: Maximum file size
ja: 最大ファイルサイズ

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Maximum dimensions
ja: 最大画像サイズ
