Image Block (7.x-1.3) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Image
nl: Afbeelding

en: Link target
nl: Doel van de link

en: <none>
nl: -geen-

en: Alternate text
nl: Tekstalternatief

en: Delete block
nl: Blok verwijderen

en: Maximum upload size per file
nl: Maximale uploadgrootte per bestand

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
nl: De maximum toegestane afbeeldingsgrootte in het formaat BREEDTExHOOGTE, bijvoorbeeld 640x480. Vul 0 in voor onbeperkt. Als een grotere afbeelding wordt geüpload zal deze worden verkleind tot deze waardes.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
nl: Deze tekst zal gebruikt worden door screen readers, zoekmachines of wanneer een afbeelding niet kan worden geladen.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
nl: Geef een resolutie op in het formaat BREEDTExHOOGTE, bijvoorbeeld 640x480.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
nl: De titel wordt getoond als de gebruiker met de muis over de afbeelding beweegt.

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
nl: De '@field'-optie moet een toegestane waarde bevatten.  U kunt of dit veld leeglaten of een waarde invullen zoals:  '512' (bytes), '80K' (kilobytes) of '50M' (megabytes).

en: Maximum file size
nl: Maximale bestandsgrootte

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Maximum dimensions
nl: Maximale afmetingen
