Image Block (7.x-1.3) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Link target
ro: Ținta link-ului

en: <none>
ro: <nimic>

en: Alternate text
ro: Text alternativ

en: Delete block
ro: Şterge blocul

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ro: Acest text va fi utilizat de către cititoarele de ecran, motoarele de căutare, sau când imaginea nu poate fi încărcată.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ro: Titlul este folosit ca un sfat când utilizatorul trece cu mouse-ul peste imagine.

en: Maximum file size
ro: Dimensiunea maximă a fișierului

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Maximum dimensions
ro: Dimensiuni maxime
