Image Block (7.x-1.3) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: <none>
ar: <لا يوجد>

en: Alternate text
ar: النص البديل

en: Delete block
ar: احذف الصندوق

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ar: سيتم استخدام هذا النص من طرف قارئات الشاشة، محركات البحث، أو عند الفشل بتحميل الصورة.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ar: يظهر العنوان عندما يمر سهم الماوس فوق الصورة.

en: Maximum file size
ar: الحد الأقصى لحجم الملف

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Maximum dimensions
ar: أقصى بعد
