Image Block (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Link target
pt: Destino da ligação

en: <none>
pt: [nenhum]

en: Delete block
pt: Eliminar bloco

en: Maximum upload size per file
pt: Tamanho de carregamento máximo por ficheiro

en: Maximum file size
pt: Tamanho máximo do ficheiro

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Maximum dimensions
pt: Dimensões máximas
