Image Block (7.x-1.3) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Link target
tr: Bağlantı hedefi

en: Alternate text
tr: Alternatif Metin

en: Delete block
tr: Blok sil

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
tr: Bu metin ekran okuyucuları ve arama motorları tarafından ve resim yüklenemediği zamanlarda kullanılacaktır.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
tr: Başlık fare resim üzerinde gezinirken ipucu olarak gösterilecektir.

en: Maximum file size
tr: Dosya boyutu üst sınırı

en: Image style
tr: Resim stili

en: Maximum dimensions
tr: Boyut üst sınırı
