ImageCache Actions (7.x-1.12) - en to cs translation catalogue (30 entries)

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Center
cs: Na střed

en: none
cs: žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: edit
cs: upravit

en: Top
cs: Nahoru

en: High
cs: Vysoká

en: Low
cs: Nízká

en: Bottom
cs: Dole

en: Effects
cs: Efekty

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Media
cs: Média

en: Font size
cs: Velikost fontu

en: PHP code
cs: PHP kód

en: Transparent
cs: Průhledná

en: File format
cs: Formát souboru

en: copy
cs: kopírovat

en: Opacity
cs: Neprůhlednost

en: Capitalize first letter
cs: První písmeno kapitálkami

en: Token replacement patterns
cs: Nahrazovací vzorky pro tokeny

en: No transform
cs: Bez převodu

en: Upper case
cs: Velká písmena

en: Lower case
cs: Malá písmena

en: Capitalize each word
cs: Každé slovo začínat velkým písmenem

en: Style name
cs: Název stylu

en: !name must be a hexadecimal color value.
cs: !name musí být hexadecimální hodnota barvy.

en: Failed to create style directory: %directory
cs: Chyba při vytvoření adresáře stylu: %directory

en: Use PHP for settings
cs: Použít PHP pro nastavení
