ImageCache Actions (7.x-1.14) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Center
id: Tengah

en: none
id: tidak ada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: Top
id: Atas

en: High
id: Tinggi

en: Low
id: Rendah

en: Text
id: Teks

en: Bottom
id: Dasar

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Font size
id: Ukuran Font

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: File format
id: Format berkas

en: Convert to
id: Konversikan ke

en: Capitalize first letter
id: Kapitalkan huruf pertama

en: No transform
id: Tidak ada transformasi

en: Upper case
id: Huruf Kapital

en: Lower case
id: Huruf kecil

en: Capitalize each word
id: Kapitalkan setiap kata

en: Style name
id: Nama gaya

en: !name must be a hexadecimal color value.
id: !name harus sebuah nilai warna heksadesimal.

en: Failed to create style directory: %directory
id: Gagal untuk membuat direktori gaya: %directory

en: Use PHP for settings
id: Menggunakan PHP untuk mengatur
