ImageCache Actions (7.x-1.14) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Center
ja: 中央

en: none
ja: なし

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: Import
ja: インポート

en: Top
ja: トップ

en: High
ja: 高い

en: Low
ja: 低い

en: Text
ja: テキスト

en: Bottom
ja: ボトム

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Font size
ja: フォントサイズ

en: PHP code
ja: PHPコード

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Transparent
ja: 透過

en: Adjust
ja: 調整

en: File format
ja: ファイルフォーマット

en: Image title
ja: 画像タイトル

en: export
ja: エクスポート

en: Capitalize first letter
ja: 頭文字を大文字に変更

en: Token replacement patterns
ja: トークン置換パターン

en: No transform
ja: 変換なし

en: Upper case
ja: 大文字

en: Lower case
ja: 小文字

en: Capitalize each word
ja: 単語の頭文字を大文字にする

en: Style name
ja: スタイル名

en: !name must be a hexadecimal color value.
ja: !name は16進数で表現された色の値でなければなりません。

en: Failed to create style directory: %directory
ja: スタイルディレクトリー %directory の作成に失敗しました

en: Use PHP for settings
ja: 設定にPHPを利用する

en: !name must be a value between 0 and 100.
ja: !name は0以上100以下でなければなりません。
