ImageCache Actions (7.x-1.6) - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Center
da: Centreret

en: none
da: ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: edit
da: redigér

en: Import
da: Importér

en: High
da: Høj

en: Low
da: Lav

en: Text
da: Tekst

en: Bottom
da: Bund

en: Effects
da: Effekter

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: PHP code
da: PHP kode

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: X offset
da: X-forskydning

en: Y offset
da: Y-forskydning

en: Transparent
da: Gennemsigtig

en: File format
da: Filformat

en: Convert to
da: Konvertér til

en: Image title
da: Billedtitel

en: copy
da: kopier

en: export
da: eksportér

en: Individual Corner Values
da: Separate hjørneværdier

en: Top Left Radius
da: Øverste venstre radius

en: Top Right Radius
da: Øverste højre radius

en: Bottom Left Radius
da: Nederste venstre radius

en: Bottom Right Radius
da: Nederste højre radius

en: Token replacement patterns
da: Symbol erstatningsmønstre

en: Style name
da: Formatnavn

en: !name must be a hexadecimal color value.
da: !name skal være en hexacdecimal farveværdi.

en: Failed to create style directory: %directory
da: Kunne ikke oprette formatmappen: %directory

en: Use PHP for settings
da: Brug PHP til indstillinger
