ImageCache Actions (7.x-1.8) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Center
pt: Central

en: none
pt: nenhum

en: Settings
pt: Configurações

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Top
pt: Superior

en: High
pt: Alto

en: Low
pt: Baixo

en: Text
pt: Texto

en: Bottom
pt: Inferior

en: Effects
pt: Efeitos

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Media
pt: Mídia

en: Font size
pt: Tamanho da fonte

en: PHP code
pt: Código PHP

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: X offset
pt: Deslocamento X

en: Y offset
pt: Deslocamento Y

en: Transparent
pt: Transparente

en: Adjust
pt: Ajustar

en: File format
pt: Formato do arquivo

en: Convert to
pt: Converter para

en: Image title
pt: Título da imagem

en: copy
pt: copiar

en: Opacity
pt: Opacidade

en: export
pt: exportar

en: Capitalize first letter
pt: Primeira letra maiúscula

en: Token replacement patterns
pt: Padrões de substituição de tokens

en: No transform
pt: Manter sem alterações

en: Upper case
pt: Maiúsculas

en: Lower case
pt: Minúsculas

en: Capitalize each word
pt: Capitalizar cada palavra

en: expand all
pt: expandir todos

en: Style name
pt: Nome do estilo

en: !name must be a hexadecimal color value.
pt: !name deve ser uma cor em valor hexadecimal.

en: Failed to create style directory: %directory
pt: Falha ao criar diretório de estilo: %directory

en: Use PHP for settings
pt: Usar PHP para configurações
