Imagefield Crop (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: None.
hu: Nincs.

en: Image crop
hu: Képkivágás

en: Add cropping ability to images using javascript
hu: Kivágási lehetőség hozzáadása a képekhez, JavaScript segítségével.

en: pixels
hu: képpont

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl kicsi, legalább %dimensions képpont legyen.

en: Image with cropping
hu: Kép, kivágással

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
hu: Ez a mező egy kép azonosítóját egész számként tárolja.

en: Image cropped
hu: Kivágott kép
