Imagefield Crop (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: None.
pt: Nada.

en: The resolution of the cropping area
pt: A resolução da área de recorte

en: Image crop
pt: Corte da imagem

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
pt: A imagem é muito pequena; o tamanho mínimo é %dimensions pixels.

en: Image with cropping
pt: Imagem recortada

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
pt: Este campo armazena no banco de dados o ID de um arquivo de imagem como um valor inteiro.
