Imagefield Crop (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (17 entries)

en: None.
da: Ingen.

en: Collapsible, expanded by default.
da: Sammenklappelig, udvidet som standard

en: Collapsible, collapsed by default.
da: Sammenklappelig, sammenklappet som standard

en: Collapsible behavior
da: Sammenklapning

en: The resolution to crop the image onto
da: Beskær til opløsning

en: The resolution of the cropping area
da: Bekæringsområdets opløsning

en: Image crop
da: Billedbeskæring

en: Add cropping ability to images using javascript
da: Tilføj mulighed for beskæring af billeder med javascript

en: pixels
da: pixel

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
da: Billedet er for lille; de minimale dimensioner er %dimensions pixels.

en: Check this to force the ratio of the output on the crop box. NOTE: If you leave this unchecked but enforce an output resolution, the final image might be distorted
da: Markér dette for at låse beskæringskassens aspektforhold. Bemærk: Hvis du ikke markerer dette, men gennemtvinger en output-opløsning kan det endelige billede blive forvrænget.

en: Image with cropping
da: Billede med beskæring

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
da: Dette felt gemmer IDet på en billedfil som et heltal.

en: Enforce crop box ratio
da: Gennemtving beskæringsboksens aspektforhold

en: Enforce minimum crop size based on the output size
da: Gennemtving minimum beskæring baseret på output-størrelse

en: Check this to force a minimum cropping selection equal to the output size. NOTE: If you leave this unchecked you might get zoomed pixels if the cropping area is smaller than the output resolution.
da: Gennemtving at den mindste beskæring skal svare til output-størrelsen. BEMÆRK: Hvis du ikke afkrydser feltet kan du få zoomede pixels hvis beskæringsområdet er mindre en output-opløsningen.

en: Target resolution must be defined as WIDTH_HEIGHT if minimum is to be enforced.
da: Den ønskede opløsning skal angives som BREDDE×HØJDE hvis minimum-opløsningen skal gennemtvinges.
