Imagefield Crop (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: None.
it: Nessuno.

en: Image crop
it: Ritaglia immagine

en: pixels
it: pixel

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
it: L'immagine è troppo piccola; le dimensioni minime sono di %dimensions pixel.

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
it: Questo campo memorizza l'ID di un file immagine come valore intero.
