Imagefield Crop (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: None.
pt: Nenhum.

en: Image crop
pt: Recorte da imagem

en: pixels
pt: píxeis

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
pt: A imagem é demasiado pequena; as dimensões mínimas são %dimensions píxeis.

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
pt: Este campo guarda o ID de um ficheiro de imagem com um número inteiro.
