ImageField EPS (7.x-1.0) - en to el translation catalogue (25 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: File
el: Αρχείο

en: Fields
el: Πεδία

en: Original image
el: Αρχική εικόνα

en: Alternate text
el: Εναλλακτικό κείμενο

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
el: Αυτό το κείμενο χρησιμοποιείται από προγράμματα ανάγνωσης οθόνης, μηχανές αναζήτησης, ή όταν η εικόνα δεν μπορεί να εμφανιστεί.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
el: Ο τίτλος εμφανίζεται σαν συμβουλή όταν ο χρήστης καταδείξει την εικόνα με το ποντίκι.

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
el: Επιλέξτε πού θα αποθηκεύονται τα τελικά αρχεία. Τα ιδιωτικά αρχεία έχουν σημαντικά μεγαλύτερη επιβάρυνση στην απόδοση από ότι τα δημόσια αρχεία, αλλά σας επιτρέπουν να περιορίζετε την πρόσβαση σε αρχεία μέσα σε αυτό το πεδίο.

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
el: Αυτό το πεδίο αποθηκεύει στη βάση δεδομένων το ID ενός αρχείου εικόνας ως έναν ακέραιο αριθμό.

en: Enable <em>Alt</em> field
el: Ενεργοποίηση του πεδίου <em>Alt</em>

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
el: Η ιδιότητα alt μπορεί να χρησιμοποιείται από τις μηχανές αναζήτησης, αναγνώστες οθόνης και όταν η εικόνα δεν μπορεί να φορτωθεί.

en: Enable <em>Title</em> field
el: Ενεργοποίηση του πεδίου <em>Title</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
el: Η ιδιότητα title χρησιμοποιείται σαν περιγραφή όταν το ποντίκι σύρεται πάνω από την εικόνα.

en: Preview image style
el: Στυλ εικόνας στην προεπισκόπιση

en: no preview
el: χωρίς προεπισκόπηση

en: The preview image will be shown while editing the content.
el: Η εικόνα προεπισκόπισης θα φαίνεται κατά την επεξεργασία του περιεχομένου.

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: Link image to
el: Σύνδεσμος εικόνας στο

en: Image style: @style
el: Στυλ εικόνας: @style

en: Linked to content
el: Σύνδεσμος στο περιεχόμενο

en: Linked to file
el: Σύνδεσμος στο αρχείο

en: Nothing
el: Τίποτα
