ImageField EPS (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (25 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Content
sv: Innehåll

en: File
sv: Fil

en: Fields
sv: Fält

en: Original image
sv: Originalbild

en: Alternate text
sv: Alternativ text

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
sv: Denna text kommer att användas av skärmläsare, sökmotorer eller när bilden inte kan laddas.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
sv: Titeln syns i en ruta när användaren för musen över bilden.

en: Upload destination
sv: Destination för uppladdning

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
sv: Välj var slutgiltiga filer skall lagras. Privat fillagring är avsevärt mer prestandakrävande än offentliga filer, men ger möjlighet till begränsad åtkomst till filer i detta fält.

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
sv: Detta fält lagrar ID-numret för en bild som ett heltalsvärde.

en: Enable <em>Alt</em> field
sv: Aktivera fält <em>Alt</em>

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
sv: Attributet "alt" kan användas av sökmotorer, bildskärmsläsare och när bilden inte kan laddas.

en: Enable <em>Title</em> field
sv: Aktivera fält <em>Title</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
sv: Attributet "title" används som verktygstips när musmarkören placeras över bilden.

en: Preview image style
sv: Förhandsgranska bildstil

en: no preview
sv: ingen förhandsgranskning

en: The preview image will be shown while editing the content.
sv: Bilden för förhandsvisning kommer att visas under tiden som du redigerar innehållet.

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: None (original image)
sv: Ingen (ursprunglig bild)

en: Link image to
sv: Länka bild till

en: Image style: @style
sv: Bildstil: @style

en: Linked to content
sv: Länkat till innehåll

en: Linked to file
sv: Länkat till fil

en: Nothing
sv: Inget
