ImageField EPS (7.x-1.1) - en to he translation catalogue (20 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Content
he: תוכן

en: File
he: קובץ

en: Fields
he: שדות

en: Original image
he: התמונה המקורית

en: Alternate text
he: טקסט חלופי

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
he: בטקסט הזה יעשו שימוש קוראי מסך ומנועי חיפוש, או שהוא יוצג כאשר לא ניתן לטעון את התמונה

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
he: הכותרת הזו מופיעה כ tooltip לעיני המשתמשים כאשר סמן העכבר  נמצא מעל התמונה.

en: Upload destination
he: יעד לטעינה

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
he: בחרו היכן, בסופו של דבר, יישמרו הקבצים. אחסון קבצים פרטיים כרוך בתקורה  גבוהה בהרבה משל קבצים ציבוריים אבל מאפשר להגביל את הגישה לקבצים שהועלו באמצעות שדה זה.

en: Enable <em>Alt</em> field
he: אפשר טקסט אלטרנטיבי (<em>Alt</em>)

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
he: טקסט אלטרנטיבי משמש את מנועי החיפוש, תוכנות קריאת מסך, ויוצג במקרה שהתמונה לא נטענת.

en: Enable <em>Title</em> field
he: אפשר כותרת (<em>Title</em>)

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
he: הכותרת תופיע בבועית במעבר עכבר על התמונה.

en: Preview image style
he: סגנון תצוגה מקדימה של תמונה

en: no preview
he: אין תצוגה מקדימה

en: The preview image will be shown while editing the content.
he: תצוגה מקדימה של תמונה תופיע בזמן עריכת התוכן.

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Image style: @style
he: סגנון תמונה: @style

en: Nothing
he: ללא
