ImageField EPS (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Content
ro: Conținut

en: File
ro: Fișier

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Alternate text
ro: Text alternativ

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ro: Acest text va fi utilizat de către cititoarele de ecran, motoarele de căutare, sau când imaginea nu poate fi încărcată.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ro: Titlul este folosit ca un sfat când utilizatorul trece cu mouse-ul peste imagine.

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
ro: Acest câmp păstrează ID-ul unui fișier de imagine ca o valoare întreagă.

en: Enable <em>Alt</em> field
ro: Activează câmpul <em>Alt</em>

en: Enable <em>Title</em> field
ro: Activează câmpul <em>Titlu</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
ro: Atributul <em>title</em> este utilizat drept tooltip atunci când cursorul mouse-ului se află deasupra imaginii.

en: Preview image style
ro: Previzualizare stil imagine

en: no preview
ro: fără previzualizare

en: The preview image will be shown while editing the content.
ro: Imaginea de previzualizare va fi afișată în timpul editării conținutului.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: Linked to content
ro: Legat de conținut

en: Linked to file
ro: Legat de fișier

en: Nothing
ro: Nimic
