ImageField Tokens (7.x-1.12) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: File
hi: फ़ाइल

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: About
hi: के बारे में

en: Image style
hi: छवि शैली

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: Link image to
hi: छवि को संबद्ध(लिंक) करे

en: Image style: @style
hi: छवि शैली: @style

en: Linked to content
hi: सामग्री के लिए लिंक

en: Linked to file
hi: फाइल से लिंक हो गया.

en: Nothing
hi: कुछ नहीं
