Imageflow (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Cancel
fr: Annuler

en: None
fr: Aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Are you sure you want to delete the preset %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer le réglage prédéfini %name ?

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Default settings
fr: Paramètres par défaut

en: Clear cache
fr: Vider le cache

en: Buttons
fr: Boutons

en: Circular
fr: Circulaire

en: Animation speed
fr: Vitesse de l'animation

en: Opacity
fr: Opacité

en: Delete preset
fr: Supprimer le réglage prédéfini

en: Cache cleared.
fr: Cache vidé.

en: Add preset
fr: Ajouter un réglage prédéfini

en: Title field
fr: Champ titre

en: Aspect ratio
fr: Ratio d'aspect

en: Image field
fr: Champ image

en: %name must be a positive integer.
fr: %name doit être un entier positif.

en: %name must be a number.
fr: %name doit être un nombre.

en: Library
fr: Bibliothèque

en: Image style
fr: Style d'image

en: Link field
fr: Champ lien

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Image field of the referenced node: %field
fr: Champ image du nœud référencé : %field

en: The referenced field does not contain any image field.
fr: Le champ référencé ne contient aucun champ image.

en: Media field:
fr: Champ Media :

en: Field Collection field:
fr: Champ Field Collection :

en: Captions
fr: Légendes
