Imageflow (7.x-1.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Cancel
ru: Отмена

en: None
ru: Нет

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Are you sure you want to delete the preset %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить шаблон %name?

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Default settings
ru: Настройки по умолчанию

en: Clear cache
ru: Очистить кэш

en: Buttons
ru: Кнопки

en: Circular
ru: Круговой

en: Animation speed
ru: Скорость анимации

en: Opacity
ru: Прозрачность

en: Delete preset
ru: Удалить набор правил

en: Cache cleared.
ru: Кэш очищен.

en: Add preset
ru: Добавить шаблон

en: Edit preset
ru: Изменение шаблона

en: Title field
ru: Заголовок полей

en: Aspect ratio
ru: Соотношение сторон

en: Image field
ru: Поле изображения

en: %name must be a positive integer.
ru: %name должен быть положительным целым числом.

en: %name must be a number.
ru: %name должен быть числом.

en: Library
ru: Библиотека

en: slideshow
ru: слайд-шоу

en: Library path
ru: Путь к библиотеке

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: presets
ru: наборы настроек

en: Link field
ru: Поле ссылки

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: preset
ru: набор настроек

en: Add option
ru: Добавить опцию
