jQuery imageLens (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: <none>
it: -nessuno-

en: Original image
it: Immagine originale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Edit style
it: Modifica lo stile

en: Delete style
it: Rimuovi lo stile

en: Edit %name style
it: Modifica lo stile %name

en: Style name
it: Nome dello stile

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
it: Al momento non ci sono stili. <a href="!url">Aggiungi uno stile</a>.

en: Add style
it: Aggiungi stile

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)
