ImageMagick (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Gray
pt: Cinza

en: Path to the "convert" binary
pt: Caminho para o binário do "convert"

en: Display debugging information
pt: Exibir informações de debug

en: Version information
pt: Informação de versão

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
pt: Redimencionar alterará as imagens para dimensões específicas. Isto pode causar desproporções por esticar ou encolher as imagens.

en: Administer site configuration
pt: Administrar configuração do site
