Image Picker (7.x-1.0) - en to is translation catalogue (57 entries)

en: Title
is: Titill

en: Images
is: Myndir

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Groups
is: Hópar

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Public
is: Almenn

en: Comments
is: Ummæli

en: Action
is: Aðgerð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Save
is: Vista

en: Update
is: Uppfæra

en: Add
is: Bæta við

en: Statistics
is: Tölfræði

en: n/a
is: á ekki við

en: Upload
is: Hlaða upp

en: User
is: Notandi

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Float Left
is: Flæða til vinstri

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Medium
is: Miðlungs

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: State
is: Fylki

en: General
is: Almennt

en: Users
is: Notendur

en: Order
is: Pöntun

en: seconds
is: sekúndur

en: Show
is: Sýna

en: Long
is: Langt

en: Short
is: Stutt

en: Percentage
is: Prósenta

en: Blocks
is: Blokkir

en: Default order
is: Sjálfgefin röð

en: Bulk operations
is: Magnaðgerðir
