Image Picker (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (72 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Images
tr: Resimler

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Private
tr: Özel

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Public
tr: Açık

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Action
tr: Eylem

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Go
tr: Devam et

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: User Name
tr: Kullanıcı Adı

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Upload
tr: Yükle

en: User
tr: Kullanıcı

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Node Types
tr: Düğüm Türleri

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Medium
tr: Orta

en: Media
tr: Medya

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: State
tr: Durum

en: General
tr: Genel

en: Align
tr: Hizalama

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Order
tr: Sıralama

en: Stats
tr: İstatistikler

en: Edit group
tr: Grubu düzenle

en: Add group
tr: Grup ekle

en: seconds
tr: saniye

en: Show
tr: Göster

en: Middle
tr: Orta

en: Minimum width
tr: En az genişlik

en: Long
tr: Uzun

en: Short
tr: Kısa

en: Percentage
tr: Yüzde

en: Copy
tr: Kopyala

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Used
tr: Kullanılmış

en: Default order
tr: Öntanımlı sıralama

en: Newest first
tr: Önce en yeniler

en: Edit image
tr: Resmi düzenle

en: Config
tr: Yapılandırma

en: Bulk Operations
tr: Toplu İşlemler

en: Bulk operations
tr: Toplu işlemler

en: removed
tr: kaldırıldı
