Image Picker (7.x-1.1) - en to cy translation catalogue (54 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Images
cy: Delweddau

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Type
cy: Math

en: List
cy: Rhestr

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Size
cy: Maint

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Small
cy: Bach

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Statistics
cy: Ystadegaeth

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: User
cy: Defnyddiwr

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Node Types
cy: Mathau nôd

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Medium
cy: Canolig

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Unlimited
cy: Diderfyn

en: General
cy: Cyffredinol

en: Other
cy: Arall

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Order
cy: Trefn

en: Long
cy: Hir

en: Short
cy: Byr

en: Convert
cy: Trawsnewid

en: Blocks
cy: Blociau

en: Images per page
cy: Delweddau pob tudalen

en: Scale image
cy: Graddio delwedd

en: Default order
cy: Trefn rhagosod
