Image Picker (7.x-1.1) - en to hr translation catalogue (61 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Images
hr: Slike

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Private
hr: Privatno

en: Groups
hr: Grupe

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Actions
hr: Akcije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Public
hr: Javno

en: Comments
hr: Komentari

en: Action
hr: Akcija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Go
hr: Idi

en: File
hr: Datoteka

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Save
hr: Spremi

en: Update
hr: Osvježi

en: Small
hr: Mala

en: Add
hr: Dodaj

en: Statistics
hr: Statistike

en: n/a
hr: nije dostupno

en: Upload
hr: Otpremi

en: User
hr: Korisnik

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Medium
hr: Srednji

en: Media
hr: Mediji

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: State
hr: Država

en: General
hr: Općenito

en: Other
hr: Ostalo

en: Align
hr: Poravnati

en: Users
hr: Korisnici

en: Order
hr: Redoslijed

en: Add group
hr: Dodaj grupu

en: Show
hr: Prikaži

en: Minimum width
hr: Minimalna širina

en: Long
hr: Dugački

en: Short
hr: Kratki

en: Convert
hr: Pretvori

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Scale image
hr: Razmjeri sliku

en: Default order
hr: Zadani redoslijed
