Image Picker (7.x-1.4) - en to kn translation catalogue (65 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Go
kn: ಹೋಗು

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: User Name
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಹೆಸರು

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Align
kn: ಹೊಂದಿಸು

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Stats
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Browse
kn: ವೀಕ್ಷಿಸು

en: seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳಿಗೆ ವಿಭಜಿಸು

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: Minimum width
kn: ಕನಿಷ್ಟ ಅಗಲ

en: Short
kn: ಶಾರ್ಟ್-ಕಟ್

en: Group Name
kn: ಸಮೂಹದ ಹೆಸರು

en: Percentage
kn: ಪ್ರತಿಶತ

en: JPEG quality
kn: JPEG ಗುಣಮಟ್ಟ

en: Copy
kn: ಕಾಪಿ ಮಾಡು

en: Blocks
kn: ಇಟ್ಟಿಗೆಗಳು

en: Used
kn: ಬಳಕೆಯಾದ

en: Default order
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್ ಕ್ರಮ

en: By Name
kn: ಹೆಸರಿನಿಂದ
