Image Picker (7.x-1.5) - en to da translation catalogue (112 entries)

en: Title
da: Titel

en: Images
da: Billeder

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Private
da: Privat

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: List
da: Vis

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Public
da: Offentlig

en: Comments
da: Kommentarer

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Go
da: Skift

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Save
da: Gem

en: Update
da: Opdatér

en: Small
da: Lille

en: Add
da: Tilføj

en: Statistics
da: Statistik

en: User
da: Bruger

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: groups
da: grupper

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: State
da: Status

en: added
da: tilføjet

en: Group name
da: Navn

en: General
da: Generelt

en: No groups
da: Ingen grupper

en: Other
da: Anden

en: Align
da: Justér

en: Users
da: Brugere

en: Order
da: Rækkefølge

en: Stats
da: Statistik

en: Edit group
da: Rediger gruppe

en: Add group
da: Tilføj gruppe

en: Browse
da: Gennemse

en: seconds
da: sekunder

en: Show
da: Vis

en: No groups found.
da: Ingen grupper fundet.

en: Insert image
da: Insæt billede

en: Middle
da: Midt

en: Minimum width
da: Minimumbredde

en: Long
da: Langt datoformat

en: Short
da: Kort datoformat

en: Convert
da: Konvertér

en: Percentage
da: Procent

en: images
da: billeder

en: JPEG quality
da: JPEG-kvalitet

en: Copy
da: Kopier

en: Blocks
da: Blokke

en: Images per page
da: Billeder pr. side

en: By name
da: Efter navn

en: Scale image
da: Skaler billede

en: Default order
da: Sortering

en: Newest first
da: Nyeste først

en: Adds an advanced image upload form under the node body part.
da: Tilføjer en avanceret formular til upload af billeder under brødtekstfeltet.

en: Image picker
da: Billedvælger

en: Edit image
da: Redigér billede

en: Imagepicker settings.
da: Indstillinger for Imagepicker.

en: My imagepicker
da: Min imagepicker

en: Manage your imagepicker files.
da: Administrér dine imagepicker-filer.

en: Image file
da: Billedfil

en: Upload images. You can give them a title and description
da: Upload billeder. Du kan give dem en titel og en beskrivelse.

en: Give your group a brief name and optionally put any additional information in the group description box
da: Giv din gruppe et kort navn og eventuelt en mindre beskrivelse

en: Save group
da: Gem gruppe

en: Edit Link
da: Redigér link

en: Config
da: Konfigurér

en: 1 group | @count groups
da[0]: 1 gruppe
da[1]: @count grupper

en: Private groups
da: Private grupper

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: 1 image | @count images
da[0]: 1 billede
da[1]: @count billeder

en: Bulk Operations
da: Masse-handlinger

en: Bulk operations
da: Masse-handlinger

en: Browse Public
da: Gennemse offentlige

en: Progress bar message
da: Fremskridts barre besked

en: Browse All
da: Gennemse alle

en: Make this group publicly available
da: Gør denne gruppe offentligt tilgængelig

en: Edit group roles
da: Redigér grupperoller

en: Group statistics
da: Gruppestatistik

en: Image statistics
da: Billedstatistik

en: Public groups
da: Offentlige grupper

en: Private images
da: Private billeder

en: Grouped images
da: Grupperede billeder

en: Ungrouped images
da: Ugrupperede billeder

en: Space used
da: Anvendt plads

en: Add a title for your image
da: Giv dit billede en titel

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
da: Angiv billedkvaliteten af JPEG-manipulationer. Går fra 0 til 100. Højere værdier betyder bedre kvalitet men større filer.

en: Public images
da: Offentlige billeder

en: Your quota is %quotaprint and you have used %usedbytesprint in %pl
da: Din kvote er %quotaprint og du har brugt %usedbytesprint på %pl

en: Progress bar
da: Fremskridts barre

en: Importing images
da: Importerer billeder

en: removed
da: fjernet

en: File not found
da: Fil ikke fundet
