Image Picker (7.x-1.7) - en to bn translation catalogue (42 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Images
bn: ছবি

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Size
bn: সাইজ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Upload
bn: আপলোড

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Unlimited
bn: অসীম

en: General
bn: সাধারণ

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Order
bn: ক্রম

en: Show
bn: দেখাও

en: Long
bn: বড়

en: Short
bn: ছোট
