Image Picker (7.x-1.8) - en to ar translation catalogue (66 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Images
ar: الصور

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Private
ar: خاص

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Public
ar: عام

en: Comments
ar: التعليقات

en: Action
ar: إجراء

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: User Name
ar: اسم المستخدم

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Upload
ar: رفع

en: User
ar: المستخدم

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Group ID
ar: معرف مجموعة

en: Fields
ar: الحقول

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Medium
ar: متوسط

en: Media
ar: ميديا

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: State
ar: الحالة

en: Group name
ar: اسم المجموعة

en: General
ar: عام

en: Align
ar: المحاذاة

en: Users
ar: المستخدمين

en: Order
ar: الترتيب

en: Add group
ar: إضافة مجموعة

en: Full
ar: كامل

en: Show
ar: عرض

en: Minimum width
ar: أقل عرض

en: Long
ar: طويل

en: Short
ar: قصير

en: JPEG quality
ar: جودة JPEG

en: Copy
ar: نسخ

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Default order
ar: الترتيب الافتراضي

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
ar: حدد جودة الصور لمناولة JPEG. تتراوح بين 0 و 100. القيم الأعلى تعني جودة صور أفضل، و ملفات أكبر حجما.

en: File not found
ar: لم يتم العثور على الملف
