Image Picker (7.x-1.8) - en to cs translation catalogue (98 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Images
cs: Obrázky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Private
cs: Soukromé

en: Groups
cs: Skupiny

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Public
cs: Veřejná

en: Comments
cs: Komentáře

en: Action
cs: Akce

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Go
cs: Přejít

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Name
cs: Jméno

en: Save
cs: Uložit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Add
cs: Přidat

en: User Name
cs: Uživatelské jméno

en: Statistics
cs: Statistiky

en: n/a
cs: není

en: Upload
cs: Nahrát

en: User
cs: Uživatel

en: All
cs: Vše

en: Page
cs: Stránka

en: Fields
cs: Pole

en: Node Types
cs: Typy uzlů

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Medium
cs: Střední

en: Media
cs: Média

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: State
cs: Stav

en: Group name
cs: Název skupiny

en: General
cs: Obecné

en: Align
cs: Zarovnání

en: Users
cs: Uživatelé

en: Edit group
cs: Upravit skupinu

en: Add group
cs: Přidat skupinu

en: By Title
cs: Dle titulku

en: Full
cs: Celé

en: Browse
cs: Procházet

en: seconds
cs: sekund

en: Show
cs: Ukázat

en: Minimum width
cs: Minimální šířka

en: Long
cs: Dlouhý

en: Short
cs: Krátký

en: Group Name
cs: Název skupiny

en: Percentage
cs: Procenta

en: JPEG quality
cs: Kvalita JPEG obrázků

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Blocks
cs: Bloky

en: <None>
cs: <Nic>

en: Used
cs: Použito

en: By name
cs: Dle jména

en: Default order
cs: Výchozí pořadí

en: selected
cs: vybrané

en: Newest first
cs: Nejnovější první

en: Image file
cs: Soubor obrázku

en: group description
cs: popis skupiny

en: Edit Link
cs: Upravit odkaz

en: 1 group | @count groups
cs[0]: 1 skupina
cs[1]: @count skupiny
cs[2]: @count skupin

en: Finished with an error.
cs: Dokončeno s chybou.

en: Bulk operations
cs: Hromadné úpravy

en: List All
cs: Vypsat vše

en: 1 Meg
cs: 1 MB

en: 5 Meg
cs: 5 MB

en: 10 Meg
cs: 10 MB

en: 25 Meg
cs: 25 MB

en: 50 Meg
cs: 50 MB

en: 100 Meg
cs: 100 MB

en: 250 Meg
cs: 250 MB

en: 500 Meg
cs: 500 MB

en: 750 Meg
cs: 750 MB

en: 1 Gig
cs: 1 GB

en: 2 Gig
cs: 2 GB

en: 5 Gig
cs: 5 GB

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
cs: Nastavit kvalitu obrázků JPEG. Kvalita je vyjádřena číslem od 0 do 100. Větší číslo znamená lepší kvalitu, ale také objemnější soubor.

en: By Name
cs: Dle jména

en: List users.
cs: Vypsat  uživatele.

en: The group name.
cs: Název skupiny.

en: Progress bar
cs: Ukazatel průběhu

en: File not found
cs: Soubor nenalezen
