Image Picker (7.x-1.8) - en to ku translation catalogue (53 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Images
ku: وێنه‌کان

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Private
ku: تایبەت

en: Groups
ku: گروپەکان

en: Group
ku: گرووپ

en: Type
ku: جۆر

en: List
ku: لیستە

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: Action
ku: کردار

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: File
ku: پەڕگە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Size
ku: قەبارە

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: None
ku: هیچ

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Name
ku: ناو

en: Import
ku: هاوردن

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: Statistics
ku: ئامار

en: n/a
ku: نییە

en: Upload
ku: بارکردن

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: All
ku: هەموو

en: Page
ku: پەڕە

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Medium
ku: مامناوەندی

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Unlimited
ku: بێسنوور

en: General
ku: گشتی

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Order
ku: ڕیز

en: Show
ku: پیشانبدە

en: Minimum width
ku: کەمترین پانی

en: Long
ku: درێژ

en: Short
ku: کورت

en: JPEG quality
ku: جۆرایه‌تی JPEG

en: Blocks
ku: بلۆکەکان

en: Default order
ku: ڕێکخستنی بنەڕەتی
