Image Property check (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Image size
it: Dimensioni dell'immagine

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Enable
it: Abilita

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: View
it: Visualizza

en: Configure
it: Configura

en: here
it: qui

en: Image path
it: Percorso per le immagini

en: Usage
it: Utilizzo

en: More info
it: Maggiori informazioni
