Imagick (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Password
id: Sandi

en: - None -
id: - Tiada -

en: Center
id: Tengah

en: Preview
id: Pratinjau

en: Font
id: fonta

en: Length
id: Panjang

en: Anchor
id: Jangkar

en: Text
id: Teks

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Scale
id: Skala

en: Color
id: Warna

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: Random
id: Acak

en: Position
id: Posisi

en: Font size
id: Ukuran Font

en: Top left
id: Kiri atas

en: Top right
id: Kanan atas

en: Bottom right
id: Kanan bawah

en: Bottom left
id: Kiri bawah

en: JPEG quality
id: Kualitas JPEG

en: File format
id: Format berkas

en: Resize
id: Ubah ukuran

en: Crop
id: Pangkas

en: original
id: orisinil

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
id: Tentukan kualitas gambar untuk manipulasi JPEG. Rentang dari 0 sampai 100. Nilai yang lebih tinggi berarti kualitas gambar yang lebih baik namun file lebih besar.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
id: Kualitas JPEG harus merupakan angka antara 0 dan 100.

en: Top center
id: Tengah atas

en: Bottom center
id: Tengah bawah

en: Rotate
id: Rotasikan

en: view actual size
id: lihat ukuran sebenarnya

en: Sample original image
id: Contoh gambar asli

en: Sample modified image
id: Contoh gambar yang dimodifikasi

en: Scale and crop
id: Skala dan pangkas

en: Center left
id: Kiri tengah

en: Center right
id: Kanan tengah
