Imagick (7.x-1.3) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Password
ro: Parolă

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Center
ro: Centru

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Length
ro: Lungime

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Scale
ro: Scalare

en: Color
ro: Culoare

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Position
ro: Poziţie

en: Threshold
ro: Prag

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Top left
ro: Stânga sus

en: Top right
ro: Dreapta sus

en: Bottom right
ro: Dreapta jos

en: Bottom left
ro: Stânga jos

en: JPEG quality
ro: Calitate JPEG

en: File format
ro: Formatul fişierului

en: Resize
ro: Redimensionare

en: Shadow
ro: Umbră

en: Crop
ro: Tăiere

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
ro: Definiţi calitatea imaginilor pentru interfaţa JPEG. Rang de la 0 la 100. Valorile mai mari înseamnă calitate mai mare dar şi fişiere mai mari.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
ro: Calitatea JPEG trebuie să fie un număr între 0 şi 100.

en: Top center
ro: Sus centru

en: Bottom center
ro: Jos centru

en: Rotate
ro: Rotire

en: view actual size
ro: vezi la dimensiunea reală

en: Sample original image
ro: Exemplu de imagine originală

en: Sample modified image
ro: Exemplu de imagine modificată

en: Scale and crop
ro: Scalare şi decupare

en: Center left
ro: Centru stânga

en: Center right
ro: Centru dreapta

en: Effect settings
ro: Setări efect
