Imagick (7.x-1.4) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Password
ar: كلمة المرور

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Center
ar: المركز

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Length
ar: الطول

en: Anchor
ar: المرساة

en: Text
ar: نص

en: Normal
ar: طبيعي

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Amount
ar: المبلغ

en: Color
ar: اللون

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Random
ar: عشوائي

en: Position
ar: الوضع

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Top left
ar: أعلى اليسار

en: Top right
ar: أعلى اليمين

en: Bottom right
ar: أسفل اليمين

en: JPEG quality
ar: جودة JPEG

en: Resize
ar: تغيير الحجم

en: Crop
ar: الاقتصاص

en: original
ar: الأصلية

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
ar: يجب أن تكون جودة JPEG رقما بين 0 و 100.

en: Rotate
ar: التدوير

en: view actual size
ar: عرض الحجم الحالي

en: Sample original image
ar: مثال عن الصورة الأصلية

en: Sample modified image
ar: مثال عن الصورة المعدلة

en: Scale and crop
ar: القياس والاقتصاص
