Imagick (7.x-1.4) - en to bo translation catalogue (36 entries)

en: Password
bo: གསང་གྲངས

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Font
bo: ཡིག་གཟུགས

en: Anchor
bo: གནས་ས

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: Scale
bo: ཆེ་ཆུང

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Not installed
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱས་མེད

en: Random
bo: ངེས་མེད

en: Position
bo: གནས་ས

en: Font size
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཆེ་ཆུང

en: Top left
bo: གཡོན་འགོ

en: Top right
bo: གཡས་འགོ

en: Bottom right
bo: གཡས་འོག

en: Bottom left
bo: གཡོན་འོག

en: JPEG quality
bo: JPEG  སྤུས་ཚད

en: Resize
bo: ཆེ་ཆུང་སྒྱུར་བ

en: Rounded corners
bo: ཟླུམ་ཟུར།

en: Crop
bo: དྲས་གཅོད

en: original
bo: ཐོག་མ

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
bo: JPEG སྤུས་ཚད་དེ་ངེས་པར་དུ་0 ནས་100བར་ཡིན་དགོས།

en: Top center
bo: དཀྱིལ་འགོ

en: Bottom center
bo: དཀྱིལ་འོག

en: Rotate
bo: ཁ་སྐོར་བ

en: view actual size
bo: ཆེ་ཆུང་དངོས་ལ་ལྟ་བ

en: Sample original image
bo: ཐོག་མའི་པར་རིས་དཔེ་མཚོན

en: Sample modified image
bo: བཟོ་བཅོས་བྱས་ཟིན་པའི་པར་རིས་དཔེ་མཚོན

en: Scale and crop
bo: ཆ་ཚད་སྒྱུར་བ་དང་དྲས་གཅོད

en: Center left
bo: གཡོན་དཀྱིལ

en: Center right
bo: གཡས་དཀྱིལ
