Imagick (7.x-1.4) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Password
tr: Parola

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Center
tr: Merkez

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Length
tr: Uzunluk

en: Anchor
tr: Yer imi

en: Text
tr: Metin

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Scale
tr: Ölçek

en: Amount
tr: Miktar

en: Color
tr: Renk

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Random
tr: Rastgele

en: Position
tr: Konum

en: Threshold
tr: Eşik

en: Font size
tr: Yazı tipi boyutu

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: JPEG quality
tr: JPEG kalitesi

en: File format
tr: Dosya biçimi

en: Resize
tr: Boyutlandır

en: Rounded corners
tr: Yuvarlatılmış köşeler

en: Crop
tr: Kırp

en: original
tr: orijinal

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
tr: JPEG kalitesi 0 ve 100 arasında bir sayı olmalıdır.

en: Top center
tr: Üst orta

en: Bottom center
tr: Alt orta

en: Rotate
tr: Döndür

en: view actual size
tr: gerçek boyutlarında görüntüle

en: Sample original image
tr: Özgün resmi örnekle

en: Sample modified image
tr: Değiştirilmiş resmi örnekle

en: Scale and crop
tr: Ölçekle ve kırp

en: Center left
tr: Orta sol

en: Center right
tr: Orta sağ

en: Effect settings
tr: Efekt ayarları
