Imagick (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Password
da: Adgangskode

en: Center
da: Centreret

en: Preview
da: Gennemse

en: Font
da: Skrift

en: Length
da: Længde

en: Anchor
da: Anker

en: Text
da: Tekst

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Scale
da: Skalér

en: Color
da: Farve

en: Not installed
da: Ikke installeret

en: Random
da: Tilfældig

en: Position
da: Placering

en: Threshold
da: Tærskelværdi

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: JPEG quality
da: JPEG-kvalitet

en: File format
da: Filformat

en: Resize
da: Tilpas størrelse

en: Crop
da: Beskær

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
da: Angiv billedkvaliteten af JPEG-manipulationer. Går fra 0 til 100. Højere værdier betyder bedre kvalitet men større filer.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
da: JPEG-kvalitet skal være et tal mellem 0 og 100.

en: Top center
da: Top midt

en: Bottom center
da: Bund midt

en: Rotate
da: Rotér

en: view actual size
da: vis faktisk størrelse

en: Sample original image
da: Eksempel på originalt billede

en: Sample modified image
da: Eksempel på modificeret billede

en: Scale and crop
da: Skalér og beskær

en: Center left
da: Center venstre

en: Center right
da: Center højre

en: Effect settings
da: Effekt
