IMCE (7.x-1.11) - en to pl translation catalogue (143 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: all
pl: wszystkie

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: Weight
pl: Waga

en: root
pl: główny

en: Name
pl: Nazwa

en: Help
pl: Pomoc

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: link
pl: odnośnik

en: Permitted file extensions
pl: Dozwolone rozszerzenia plików

en: n/a
pl: n.d.

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: User role
pl: Rola użytkownika

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Profile name
pl: Nazwa profilu

en: Close
pl: Zamknij

en: Common settings
pl: Wspólne ustawienia

en: Browse
pl: Przeglądanie

en: WIDTHxHEIGHT
pl: SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ

en: Maximum file size per upload
pl: Maksymalny rozmiar wysyłanego pliku

en: File Browser
pl: Przeglądarka plików

en: Upload file
pl: Wyślij plik

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
pl: Ustawienia PHP ograniczają maksymalną wielkość wysyłanego pliku do %size MB.

en: image
pl: obrazek

en: Control how your image/file browser works.
pl: Kontrola pracy przeglądarki obrazków/plików.

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
pl: Włącz wstawianie osadzonych obrazków/plików w obszarach tekstowych

en: Insert !image or !link.
pl: Wstaw !image or !link.

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
pl: Przeglądarka i narzędzie przesyłania obrazków/plików obsługujące limity użytkownika i katalogi osobiste.

en: Thumbnails
pl: Miniaturki

en: Add new profile
pl: Dodaj nowy profil

en: Directories
pl: Katalogi

en: Resize
pl: Zmiana rozmiaru

en: Log messages
pl: Loguj wiadomości

en: Please select a file.
pl: Proszę wybrać plik.

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
pl: Maksymalne dozwolone wymiary pliku graficznego (np. 640x480). Wprowadzenie zera spowoduje zniesienie ograniczenia. Jeśli zainstalowano <a href="!image-toolkit-link">narzędzie do przetwarzania grafik</a>, pliki o większych wymiarach będą zmniejszane.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
pl: Dozwolone są jedynie pliki o następujących rozszerzeniach: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
pl: Plik jest za duży. Jego wielkość to %filesize, a maksymalna dozwolona wielkość wynosi %maxsize.

en: File browser
pl: Przeglądarka plików

en: Configuration profiles
pl: Profile konfiguracyjne

en: Absolute URLs
pl: Bezwględne adresy URL

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
pl: Sprawdź czy chcesz, aby IMCE zwracało ścieżki bezwględne URL.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
pl: Domyślne zachowanie dla istniejących plików podczas wysyłania plików

en: Keep the existing file renaming the new one
pl: Zachowaj istniejący plik zmieniając nazwę nowego

en: Keep the existing file rejecting the new one
pl: Zachowaj istniejący plik odrzucając nowy

en: Replace the existing file with the new one
pl: Zastąp istniejący plik nowym plikiem

en: Default method for creating thumbnails
pl: Domyślna metoda tworzenia miniaturek

en: Scale the image with respect to the thumbnail dimensions.
pl: Skaluj obrazek z uwzględnieniem rozmiarów miniaturki.

en: First scale then crop the image to fit the thumbnail dimensions.
pl: Najpierw skaluj a następnie przycinaj obrazek w celu dopasowania do rozmiarów miniaturki.

en: Role-profile assignments
pl: Powiązania rola-profil

en: Settings were imported from the profile %name
pl: Ustawienia zostały zaimportowane z profilu %name

en: Give a name to this profile.
pl: Nadaj nazwę temu profilowi.

en: Directory quota
pl: Limit katalogu

en: Total user quota
pl: Całkowity limit użytkownika

en: Set to * to remove the restriction.
pl: Ustaw na *, aby usunąć ograniczenie.

en: Maximum image resolution
pl: Maksymalna rozdzielczość obrazka

en: Maximum number of files per operation
pl: Maksymalna liczba plików na jedną czynność

en: You can allow users to select multiple files for operations such as delete, resize, etc. Entire batch file operation is executed in a single drupal load, which may be good. However there will be an increase in script execution time, cpu load and memory consumption possibly exceeding the limits of your server, which is really bad. For unlimited number of file handling, set this to 0.
pl: Możesz pozwolić użytkownikom wybierać wiele plików dla takich czynności jak usuwanie, zmiana rozmiaru, itp. Zlecona czynność zostanie wykonana podczas pojedyńczego załadowania drupala (dobra strona). Zwiększy to jednak czas działania skryptu, obciążenie procesora i zużycie pamięci, doprowadzając prawdopodobnie do przekroczenia limitów na Twoim serwerze (zła strona). Ustaw na 0 w celu obsługi nieograniczonej liczby plików.

en: Profile has been added.
pl: Profil został dodany.

en: Including subdirectories
pl: Włączając podkatalogi

en: Directory path
pl: Ścieżka do katalogu

en: Define directories that users of this profile can access.
    <ul>
    	<li>Use alphanumeric characters as directory paths.</li>
    	<li>To specify file system root, just enter <strong>.</strong>(dot) character.</li>
    	<li>Use <strong>%uid</strong> as a placeholder for user ID. Ex: <em>users/user%uid</em> creates directories such as <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, etc.</li>
      <li>To remove a directory from the list, leave the directory path blank.</li>
      <li>If you want more flexibility in directory paths you can execute php to return a directory path.<br />
      For php execution your directory path must start with <strong>php:</strong> and the rest must be a valid php code that is expected to return the actual directory path. <br />Ex: <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> defines <strong>users/USER-NAME</strong> as the directory path.<br />
      A multi-level directory example <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> defines <strong>MEMBERSHIP-YEAR/MONTH/USER-ID</strong> as the directory path, resulting in self-categorized user directories based on membership date.<br />
      Note that you should use the $user variable instead of $GLOBALS['user'] since they are not always the same object.</li>
    </ul>
    <p>Note that thumbnails permission does not affect thumbnail creation on upload. See thumbnails decription below.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
pl: Zdefiniuj katalogi, do których użytkownicy tego profilu mają mieć dostęp.
    <ul>
    	<li>Uzyj znaków alfanumerycznych jako ścieżek do katalogu.</li>
    	<li>Aby określić katalog główny systemu plików, wprowadź znak <strong>.</strong>(kropki).</li>
    	<li>Użyj <strong>%uid</strong> jako symbolu zastąpienia identyfikatora użytkownika, np. <em>users/user%uid</em> tworzy katalogi takie jak <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, itd.</li>
     <li>Aby usunąć katalog z listy, pozostaw pustą ścieżkę do katalogu.</li>
     <li>Jeśli potrzebujesz większej elastyczności przy określaniu ścieżek do katalogu, możesz użyć php, aby otrzymać ścieżkę do katalogu.<br />
     W takim przypadku Twoja ścieżka do katalogu powinna rozpoczynać się od <strong>php:</strong>, a dalsza część musi być poprawnym kodem php, który zwróci bieżącą ścieżkę do katalogu.<br />Np. <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> określa <strong>users/USER-NAME</strong> jako ścieżkę do katalogu.<br />
     Katalog wielopoziomowy <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> określa <strong>ROK-CZŁONKOWSTWA/MIESIĄC/ID-UŻYTKOWNIKA</strong> jako ścieżkę do katalogu, pozwalając w rezultacie na kategoryzowanie katalogów użytkownika w oparciu o datę członkowstwa<br />
     Zauważ, że należy używać zmiennej $user zamiast $GLOBALS['user'], ponieważ te nie zawsze są tym samym obiektem.</li>
    </ul>
    <p>Zauważ, że uprawnienia do miniaturek nie mają wpływu na tworzenie miniaturek przy wysyłaniu. Zapoznaj się z opisem miniaturek poniżej.</p>
    <p>Jeśli potrzebujesz więcej wierszy, po prostu wypełnij i zapisz, a po ponownym załadowaniu tej strony pojawią się dwa wiersze więcej.</p>

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć profil %name?

en: Profile has been deleted.
pl: Profil został usunięty.

en: Import settings from other profiles
pl: Importuj ustawienia z innych profili

en: Duplicate directory paths are not allowed.
pl: Duplikaty ścieżek do katalogu nie są dozwolone.

en: %dirname is not accepted as a proper directory name.
pl: %dirname nie jest poprawną nazwą katalogu.

en: Create thumbnails
pl: Utwórz miniaturki

en: Selected files
pl: Wybrane pliki

en: Width x Height
pl: Szerokość x Wysokość

en: Create a new image
pl: Utwórz nowy obrazek

en: You are not allowed to operate on more than %num files.
pl: Nie są dozwolone czynności na więcej niż %num plikach.

en: directory (%dir)
pl: katalog (%dir)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie. Proszę się skontaktować z administratorem.

en: Upload failed.
pl: Wysyłanie nie powiodło się.

en: File deletion successful: %files.
pl: Kasowanie plików %files zakończone sukcesem.

en: Please specify dimensions within the allowed range that is from 1x1 to @dimensions.
pl: Określ wymiary w dopuszczalnym zakresie od 1x1 do @dimensions.

en: File resizing successful: %files.
pl: Zmiana rozmiaru plików %files zakończona sukcesem.

en: Thumbnail creation (%thumbnames) successful for %filename.
pl: Tworzenie miniaturek (%thumbnames) dla %filename zakończone sukcesem.

en: %filename is not an image.
pl: %filename nie jest obrazkiem.

en: Scaling up is not allowed.
pl: Skalowanie nie jest dozwolone.

en: %filename(%dimensions) already exists.
pl: %filename(%dimensions) już istnieje.

en: %filename cannot be resized to %dimensions
pl: Nie można zmienić rozmiaru pliku %filename na %dimensions

en: Unable to get a working directory for the file browser!
pl: Niemożliwe ustalenie katalogu roboczego dla przeglądarki plików!

en: There is no valid directory specified for the file browser!
pl: Brak poprawnego katalogu określonego dla przeglądarki plików!

en: Illegal choice %choice in !name element.
pl: Wybrana dla elementu !name opcja %choice jest niedozwolona.

en: Do you want to refresh the current directory?
pl: Czy chcesz odświeżyć zawartość bieżącego katalogu?

en: Delete selected files?
pl: Usunąć wybrane pliki?

en: Please select a thumbnail.
pl: Wybierz miniaturkę.

en: You must select at least %num files.
pl: Musisz wybrać co najmniej %num plików.

en: Tips
pl: Podpowiedzi

en: Select a file by clicking the corresponding row in the file list.
pl: Wybierz plik klikając odpowiedni wiersz w liście plików.

en: Ctrl+click to add files to the selection or to remove files from the selection.
pl: Ctrl+kliknięcie, aby dodać pliki do zaznaczonych lub je usunąć z zaznaczenia.

en: Shift+click to create a range selection. Click to start the range and shift+click to end it.
pl: Shift+kliknięcie, aby zaznaczyć wybrany zakres. Kliknij, aby rozpocząć wybór, a shift+kliknięcie, aby zakończyć.

en: Sort the files by clicking a column header of the file list.
pl: Uporządkuj pliki poprzez kliknięcie nagłówka kolumny listy plików.

en: Resize the work-spaces by dragging the horizontal or vertical resize-bars.
pl: Zmień rozmiar obszarów roboczych poprzez przeciąganie poziomych i pionowych pasków zmiany rozmiaru.

en: Keyboard shortcuts for file list: up, down, left, home, end, ctrl+A.
pl: Skróty klawiaturowe listy plików: góra, dół, lewo, home, end, ctrl+A.

en: Keyboard shortcuts for selected files: enter/insert, delete, R(esize), T(humbnails), U(pload).
pl: Skróty klawiaturowe wybranych plików: enter/insert, delete, R(zmiana rozmiaru), T(miniaturki), U(wysłanie).

en: Keyboard shortcuts for directory list: up, down, left, right, home, end.
pl: Skróty klawiaturowe listy katalogów: góra, dól, lewo, prawo, home, end.

en: Limitations
pl: Ograniczenia

en: !num files using !dirsize of !quota
pl: !num plików używa !dirsize z !quota

en: unlimited quota
pl: nieograniczony limit

en: Site maintenance account
pl: Zarządzający witryną

en: Delete configuration profile
pl: Usuń profil konfiguracji

en: The file has been renamed to %filename.
pl: Zmieniono nazwę pliku na %filename.

en: %filename has been uploaded.
pl: Plik %filename został wysłany.

en: %filename is in use by another application.
pl: %filename jest używane przez inną aplikację.

en: %filename is %filesize which would exceed your directory quota. You are currently using %size of %total_quota.
pl: Rozmiar pliku %filename to %filesize, co może przekroczyć twój limit wysłanych plików dla tego katalogu. Aktualne używasz %size z dostępnych %total_quota.

en: %filename is %filesize which would exceed your total user quota. You are currently using %size of %total_quota.
pl: Rozmiar pliku %filename to %filesize, co może przekroczyć twój całkowity limit wysłanych plików. Aktualne używasz %size z dostępnych %total_quota.

en: You do not have access to any configuration profile to use the file browser!
pl: Nie posiadasz dostępu do żadnego profilu konfiguracyjnego aby używać przeglądarkę plików.

en: Directory %dirname is not accessible.
pl: Katalog %dirname nie jest dostępny.

en: Access to %directory was denied.
pl: Odmowa dostępu do katalogu %directory.

en: You can not perform this operation.
pl: Nie możesz wykonać tej operacji.

en: In order to send a file to an external application, double click on the file row.
pl: Aby wysłać plik do zewnętrznej aplikacji, kliknij dwa razy na wiersz z plikiem.

en: Administer IMCE
pl: Administrowanie IMCE

en: For users who have <strong>multiple roles</strong>, the <strong>weight</strong> property will determine the assigned profile. Lighter roles that are placed upper will take the precedence. So, an administrator role should be placed over other roles by having a smaller weight, ie. -10.
pl: Dla użytkowników, którzy posiadają <strong>wiele ról</strong>, pole <strong>waga</strong> określi przypisany profil. Lżejsze role umieszczone wyżej na liście otrzymają pierwszeństwo. W związku z tym, rola administratora powinna być umieszczona ponad innymi rolami, z mniejszą wagą, np. -10.

en: Define the upload quota per directory.
pl: Określ limit wysyłania plików dla katalogów.

en: This quota measures the size of all user uploaded files in the database and does not include FTP files. You can either use both quotations together or safely ignore this by setting the value to 0.
pl: Ten limit wysyłania określa rozmiar wszystkich plików wysłanych przez użytkownika do bazy danych i nie uwzględnia plików na serwerze FTP. Można używać równocześnie obu limitów razem lub zignorować to ustawienie poprzez wpisanie wartości 0.

en: Specify the allowed file extensions for uploaded files. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
pl: Określ dozwolone rozszerzenia dla wysyłanych plików. Oddziel rozszerzenia za pomocą spacji i nie wpisuj kropki poprzedzającej rozszerzenie.

en: You may create a list of thumbnail options that users can choose from.
    <ul>
      <li>Use alphanumeric characters as thumbnail names.</li>
      <li>Specify dimensions as <strong>WidthxHeight</strong>.</li>
      <li>Prefix and suffix are strings that are added to original file name to create the thumbnail name.</li>
      <li>An example thumbnail: Name = <strong>Small</strong>, Dimensions = <strong>80x80</strong>, Prefix = <strong>small_</strong></li>
    </ul>
    <p>Note that users will always be able to create these thumbnails on file upload no matter what the thumbnail permission is.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
pl: Jest możliwe stworzenie listy formatów miniaturek z jakich użytkownicy będą mogli skorzystać. 
    <ul>
      <li>Do nazwania formatu należy użyć znaków alfanumerycznych.</li>
      <li>Do podania wymiarów należy użyć formatu <strong>SzerokośćxWysokość</strong>.</li>
      <li>Przedrostek i przyrostek zostaną dodane do nazw plików przechowujących miniatury.</li>
      <li>Przykład definicji: Nazwa = <strong>Mini</strong>, Wymiary = <strong>80x80</strong>, Przedrostek = <strong>mini_</strong></li>
    </ul>
    <p>Warto zaznaczyć, że użytkownik będzie mógł tworzyć miniatury podczas wysyłania obrazków na serwer bez względu na uprawnienia.</p>
    <p>Jeśli potrzebne jest więcej pól wystarczy wypełnić formularz i zapisać, pojawią się kolejne dwa.</p>

en: Disable serving of private files
pl: Wyłącz udostępnianie plików prywatnych

en: Display file browser tab in user profile pages.
pl: Wyświetl zakładkę przeglądarki plików na stronie profilu użytkownika.

en: Insert file
pl: Wstaw plik

en: If you don't use any WYSIWYG editor, this feature will allow you to add your images or files as <strong>html code into any plain textarea</strong>. Enter <strong>comma separated textarea IDs</strong> under which you want to enable a link to IMCE. The * character is a wildcard. Hint: ID of Body fields in most node types starts with edit-body*.
pl: Jeśli nie jest używany żaden edytor WYSIWYG, ta funkcja pozwala wstawiać obrazy i pliki jako <strong>kod HTML w dowolnym polu tekstowym</strong>. Należy wprowadzić <strong>rozdzielone przecinkami identyfikatory pól typu textarea</strong>, które mają zostać wyposażone w odnośnik do IMCE. Symbol * zastępuje dowolny znak. Podpowiedź: identyfikator pola Zawartość (Body) w większości typów zawartości zaczyna się od edit-body*.

en: IMCE serves all files under private files directory without applying any access restrictions. This allows anonymous access to any file(/system/files/filename) unless there is a module restricting access to the files. Here you can disable this feature.
pl: IMCE udostępnia wszystkie pliki w katalogu plików prywatnych bez ustawiania praw dostępu. Ta opcja zezwala na anonimowy dostęp do każdego pliku (/system/files/filename), jeżeli żaden moduł nie blokuje dostępu do tych plików. Ta opcja wyłącza takie ustawienie.

en: Change view
pl: Zmień widok

en: Assign profiles to user roles for available file systems. Your default file system is %name.
pl: Przypisz profile do ról użytkowników dostępnych w systemie. Domyślny system plików to %name.

en: Migrated IMCE files.
pl: Zaimportowane pliki IMCE

en: Dimensions must be specified in <kbd>WIDTHxHEIGHT</kbd> format.
pl: Wymiary muszą być podane w formacie <kbd>SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ</kbd>.

en: Maximum image dimensions
pl: Maksymalna rozdzielczość obrazków
