IMCE (7.x-1.5) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: all
ro: toate

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Weight
ro: Greutate

en: root
ro: rădăcină

en: none
ro: nimic

en: Name
ro: Nume

en: Help
ro: Ajutor

en: Dimensions
ro: Dimensiuni

en: Permitted file extensions
ro: Extensii permise pentru fişiere

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
ro: Extensiile pe care utilizatorii din acest rol le pot folosi. Separaţi extensiile cu un spaţiu şi nu introduceţi punctul introductiv.

en: Upload
ro: Încarcă

en: File name
ro: Numele fișierului

en: User role
ro: Rol utilizator

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Navigation
ro: Navigator

en: Profile name
ro: Nume profil

en: Close
ro: Închideți

en: Common settings
ro: Setări comune

en: Browse
ro: Răsfoire

en: WIDTHxHEIGHT
ro: LĂŢIMExÎNĂLŢIME

en: Maximum file size per upload
ro: Mărimea maximă fişier pe încărcare

en: File Browser
ro: Navigator Fişiere

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: unlimited
ro: nelimitat

en: Changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: MB
ro: MO

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
ro: Configuraţia PHP limitează mărimea maximă a fişierului pe încărcare la %size.

en: image
ro: imagine

en: Control how your image/file browser works.
ro: Controlați modul în care exploratorul de imagini/fişiere lucrează.

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
ro: Permite introducerea integrată a imaginilor/fişierelor într-o zonă de text

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
ro: Un sistem de încărcare imagini/fișiere și navigator care suportă directoare personale și cote pentru utilizatori.

en: Resize
ro: Redimensionare

en: The selected file %file could not be copied.
ro: Fişierul selectat %file nu a putut fi copiat.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ro: Doar fişierele cu următoarele extensii sunt acceptate: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ro: Fişierul are %filesize depăşind mărimea maximă a unu fişier de %maxsize.

en: Maximum image resolution
ro: Rezoluţie maximă imagine

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ro: Am detectat o opţiune nepermisă. Vă rugăm să contactaţi administratorul sitului.

en: Illegal choice %choice in !name element.
ro: Opţiunea %choice este interzisă pentru elementul !name.

en: Tips
ro: Sfaturi

en: Site maintenance account
ro: Cont mentenanţă sit
