IMCE (7.x-1.9) - en to gl translation catalogue (99 entries)

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: all
gl: todos

en: File
gl: Ficheiro

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Weight
gl: Peso

en: root
gl: raíz

en: none
gl: ningún

en: Name
gl: Nome

en: Help
gl: Axuda

en: Dimensions
gl: Dimensións

en: link
gl: ligazón

en: Permitted file extensions
gl: Extensións de ficheiro permitidas

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
gl: Extensións que os/as usuarios/as neste rol poden cargar. Separe as extensións cun espazo e non inclúa o punto inicial.

en: n/a
gl: n/d

en: Upload
gl: Subir

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: User role
gl: Rol de usuario

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Media
gl: Medios

en: Navigation
gl: Navegación

en: Profile name
gl: Nome do perfil

en: Close
gl: Pechar

en: Common settings
gl: Opcións comuns

en: Browse
gl: Explorar

en: WIDTHxHEIGHT
gl: ANCHOxALTO

en: Maximum file size per upload
gl: Tamaño máximo de ficheiro por subida

en: File Browser
gl: Explorador de ficheiros

en: Upload file
gl: Limpar os nomes dos ficheiros subidos

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: unlimited
gl: Ilimitado

en: Changes have been saved.
gl: Os cambios foron gardados.

en: user #1
gl: usuario #1

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
gl: A configuración de PHP limita o tamaño máximo de ficheiro para subir a %size.

en: image
gl: imaxe

en: Control how your image/file browser works.
gl: Controla cómo funciona o seu explorador de documentos.

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
gl: Permitir a inserción de documentos e imáxes en áreas de texto simple.

en: Insert !image or !link.
gl: Insertar !image ou !link.

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
gl: Un cargador e navegador de imáxes/arquivos con soporte de directorios personais e cuota de usuario.

en: Thumbnails
gl: Miniaturas

en: Add new profile
gl: Engadir un novo perfil

en: Directories
gl: Directorios

en: Resize
gl: Redimensionar

en: The selected file %file could not be copied.
gl: O ficheiro seleccionado %file non foi posíbel copialo.

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
gl: O tamaño máximo permitido dunha imaxe (ex. 640x480). Pon 0 para que non haxa restricións. Se unha <a href="!image-toolkit-link">caixa de ferramentas de imaxe</a> está instalada, os ficheiros que excedan este valor serán redimensionados para que se axusten.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
gl: So están permitidos os ficheiros coas seguintes extensións: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
gl: O ficheiro ten %filesize polo que excede o tamaño máximo de %maxsize.

en: File browser
gl: Explorador de ficheiros

en: Configuration profiles
gl: Configuración de perfís

en: Absolute URLs
gl: URLs absolutas

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
gl: Márqueo se quere que IMCE proporcione as URLs absolutas dos documentos.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
gl: A conducta predefinida para os documentos xa existentes o subir documentos o servidor

en: Keep the existing file renaming the new one
gl: Conservar o documento existente e renomear o novo

en: Keep the existing file rejecting the new one
gl: Conservar o documento existente e rexeitar o novo

en: Replace the existing file with the new one
gl: Remprazar o documento existente polo novo

en: Default method for creating thumbnails
gl: O método predefinido de creación de miniaturas

en: Scale the image with respect to the thumbnail dimensions.
gl: Escalar a imaxe con respecto as dimensiós da miniatura.

en: First scale then crop the image to fit the thumbnail dimensions.
gl: Primeiro escale e logo recorte a imaxe para que encaixe nas dimensións da miniatura

en: Assigned profile
gl: Perfil asignado

en: Role-profile assignments
gl: Asignacións de rol e perfil

en: Settings were imported from the profile %name
gl: Foron importadas as opcións de configuración do perfil %name

en: Give a name to this profile.
gl: Asigne un nome para este perfil.

en: Set to 0 to use the maximum value avaliable.
gl: Establecer a 0 para usar o valor máximo dispoñible.

en: Directory quota
gl: Cuota de directorio

en: Total user quota
gl: Cuota total do usuario

en: Set to * to remove the restriction.
gl: Poña * para eliminar as restriccións.

en: Maximum image resolution
gl: Máxima resolución da imaxe

en: Maximum number of files per operation
gl: Cantidade máxima de arquivos por operación

en: You can allow users to select multiple files for operations such as delete, resize, etc. Entire batch file operation is executed in a single drupal load, which may be good. However there will be an increase in script execution time, cpu load and memory consumption possibly exceeding the limits of your server, which is really bad. For unlimited number of file handling, set this to 0.
gl: Pode permitir que os usuarios seleccionen varios documentos para operacións como borrar, redimensionar, etc... Cada operación multiple excutaráse cunha sóa carga de Drupal, o que pode ser bo. Sen embargo, haberá un aumento na execución da secuencia de órdes, de carga da CPU e de consumo de memoria. Esto podería superar os límites do servidor, <strong>o que é realmente malo.</strong> Para dispoñer un número ilimitado de documentos, deixe o valor en 0.

en: Profile has been added.
gl: O perfil foi engadido.

en: Including subdirectories
gl: Incluindo subdirectorios

en: Directory path
gl: Ruta do directorio

en: directory (%dir)
gl: directorio (%dir)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
gl: Detectouse unha opción incorrecta. Por favor contacte co/a administrador/a do sitio.

en: Upload failed.
gl: Erro no envío.

en: File resizing successful: %files.
gl: O redimensionado do(s) documento(s) realizado satisfactoriamente: %files.

en: Illegal choice %choice in !name element.
gl: Opción incorrecta %choice no elemento !name.

en: Tips
gl: Consellos

en: Site maintenance account
gl: Conta de mantemento do sitio

en: Delete configuration profile
gl: Borrar perfil de configuración

en: The file has been renamed to %filename.
gl: O arquivo renombrouse como %filename.

en: You do not have access to any configuration profile to use the file browser!
gl: ¡Carece vostede de acceso a calqueira perfil de configuración para usar o explorador!

en: Directory %dirname is not accessible.
gl: O directorio %dirname non é accesible.

en: Access to %directory was denied.
gl: O acceso a %directory foi denegado.

en: Administer IMCE
gl: Administrar IMCE

en: Define the upload quota per directory.
gl: Definir a cuota de subida por directorio.

en: This quota measures the size of all user uploaded files in the database and does not include FTP files. You can either use both quotations together or safely ignore this by setting the value to 0.
gl: Esta cuota mide o tamaño de todos os arquivos subidos polo usuario que se atopan na base de datos, sin incluir arquivos subidos por FTP. Pode usar ambas restriccións xuntas ou, de forma segura, deixar este valor en 0.

en: Disable serving of private files
gl: Desactivar a entrega de arquivos privados

en: Display file browser tab in user profile pages.
gl: Amosar pestana do explorador de archivos nas páxinas de perfís de usuarios.

en: If you don't use any WYSIWYG editor, this feature will allow you to add your images or files as <strong>html code into any plain textarea</strong>. Enter <strong>comma separated textarea IDs</strong> under which you want to enable a link to IMCE. The * character is a wildcard. Hint: ID of Body fields in most node types starts with edit-body*.
gl: Se non emprega un editor WYSIWYG, esta característica permitelle engadir as suas imáxes ou arquivos como <strong> código html en cualquera área de texto sen formato</ strong>. Escriba <strong>separandos por comas<strong> os IDs de área de texto nas que desexa activar un enlace a IMCE. O carácter * é un comodín. Suxerencia: o ID dos campos do corpo na maioría de tipos de nodos iniciase con edit-body*.

en: Migrated IMCE files.
gl: Arquivos de IMCE migrados.

en: Dimensions must be specified in <kbd>WIDTHxHEIGHT</kbd> format.
gl: As dimensións debense especificar en formato <kbd>ANCHO x ALTO</kbd>.
