IMCE (7.x-2.0) - en to he translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Cancel
he: ביטול

en: all
he: הכל

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Weight
he: משקל

en: root
he: שורש

en: Name
he: שם

en: Help
he: עזרה

en: Dimensions
he: מימדים

en: link
he: קישור

en: Permitted file extensions
he: סיומות קבצים מותרות

en: n/a
he: -ללא-

en: Upload
he: העלאה

en: File name
he: שם קובץ

en: User role
he: תפקיד המשתמש

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Media
he: מדיה

en: Navigation
he: ניווט

en: Close
he: סגירה

en: WIDTHxHEIGHT
he: רוחבxגובה

en: Maximum file size per upload
he: גודל קובץ מירבי לכל העלאה

en: The changes have been saved.
he: השינויים נשמרו.

en: unlimited
he: לא מוגבל

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
he: הגדרות ה-PHP מגבילות את גודל הקבצים לכל העלאה ל-%size.

en: image
he: תמונה

en: Add new profile
he: הוספת פרופיל חדש

en: Resize
he: שינוי גודל

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
he: גודל התמונה המרבי המותר (לדוגמה640x480). הגדר 0 כדי שלא תהיה הגבלה. אם מותקנת <a href="!image-toolkit-link">ערכת כלים לתמונות</a>, קבצים מעל גודל זה יוקטנו בהתאם.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
he: ניתן להשתמש רק בקבצים בעלי הסיומות הבאות: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
he: גודל הקובץ %filesize חורג מגודל הקובץ המירבי %maxsize.

en: File browser
he: סייר קבצים

en: Maximum image resolution
he: רזולוציה מירבית לתמונה

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
he: בחירה לא חוקית זוהתה בטופס. אנא פנו למנהל האתר.

en: Illegal choice %choice in !name element.
he: אי אפשר לבחור '%choice' בפריט !name.

en: Tips
he: טיפים

en: Site maintenance account
he: חשבון טיפול באתר
