IMCE Mkdir (7.x-1.0-beta1) - en to es translation catalogue (21 entries)

en: Remove
es: Eliminar

en: Add
es: Agregar

en: Media
es: Medios audiovisuales

en: Add subdirectories
es: Agregar subdirectorios

en: Remove subdirectories
es: Borrar subdirectorios

en: Maximum number of subdirectories
es: Máximo número de subdirectorios

en: This setting is applicable only if you allow subdirectory creation under any of the predefined directories. Define here the maximum number of subdirectories a directory can have. Setting this to 0 removes the limit and also allows infinite subdirectory depth.
es: Esta configuración es aplicable sólo si está permitida la creación de subdirectorios dentro de alguno de los directorios predefinidos. Defina aquí el máximo número de subdirectorios que puede tener un subdirectorio. Establecer este límite a 0 permite una profundidad infinita de subdirectorios.

en: Subdirectory name
es: Nombre del subdirectorio

en: Manage subdirectories
es: Gestionar subdirectorios

en: %dirname is not a valid directory name. It should contain only alphanumeric characters, hyphen and underscore.
es: %dirname no es un nombre de directorio válido. Debería contener únicamente caracteres alfanuméricos, guiones y guiones bajos.

en: Subdirectory %dir already exists.
es: El subdirectorio %dir ya existe.

en: Subdirectory %dir could not be created.
es: No se pudo crear el subdirectorio %dir.

en: Subdirectory %dir has been added.
es: El subdirectorio %dir se ha agregado.

en: Subdirectory %dir does not exist.
es: El subdirectorio %dir no existe.

en: Subdirectory %dir could not be removed.
es: No se pudo borrar el subdirectorio %dir.

en: Subdirectory %dir has been removed.
es: El subdirectorio  %dir ha sido borrado.

en: %path could not be removed.
es: %path no se pudo borrar.

en: Allows users manage directories in IMCE
es: Permitir a los usuarios gestionar directorios en IMCE

en: Manage directories
es: Gestionar directorios

en: You are not alllowed to create more than %num directories.
es: Usted no puede crear más de %num directorios.

en: Are you sure want to delete this subdirectory with all directories and files in it?
es: ¿Seguro que quiere borrar este subdirectorio con todos los directorios y archivos que contiene?
