IMCE Mkdir (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: Remove
ru: Удалить

en: Add
ru: Добавить

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Add subdirectories
ru: Создание подпапок

en: Remove subdirectories
ru: Удаление подпапок

en: Maximum number of subdirectories
ru: Максимальное количество подпапок

en: This setting is applicable only if you allow subdirectory creation under any of the predefined directories. Define here the maximum number of subdirectories a directory can have. Setting this to 0 removes the limit and also allows infinite subdirectory depth.
ru: Эта настройка применима только если вы разрешили создание подпапок в любой из встроенных папок. Задайте здесь максимальную глубину подпапок, которую папка может иметь. Установка значения в "0" - убирает ограничение и устанавливает неограниченную глубину вложенных подпапок.

en: Subdirectory name
ru: Имя подпапки

en: Manage subdirectories
ru: Управление папками

en: %dirname is not a valid directory name. It should contain only alphanumeric characters, hyphen and underscore.
ru: %dirname - это неверное имя для папки. Оно должно содержать только буквы, цифры, дефисы или нижние подчеркивания.

en: Subdirectory %dir already exists.
ru: Подпапка %dir уже существует.

en: Subdirectory %dir could not be created.
ru: Папка %dir не может быть создана.

en: Subdirectory %dir has been added.
ru: Папка %dir создана.

en: Subdirectory %dir does not exist.
ru: Папка %dir не существует.

en: Subdirectory %dir could not be removed.
ru: Папка %dir не может быть удалена.

en: Subdirectory %dir has been removed.
ru: Папка %dir была удалена.

en: %path could not be removed.
ru: %path не может быть удалена.

en: IMCE Mkdir
ru: Создание папок IMCE

en: Allows users manage directories in IMCE
ru: Позволяет пользователям управлять папками в IMCE

en: Manage directories
ru: Управление папками

en: You are not alllowed to create more than %num directories.
ru: Вам запрещено создавать папок больше %num.

en: Are you sure want to delete this subdirectory with all directories and files in it?
ru: Вы точно хотите удалить эту подпапку со всем содержимым?
