IMCE Mkdir (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Remove
pt: Remover

en: Add
pt: Adicionar

en: Media
pt: Mídia

en: Add subdirectories
pt: Adicionar subdiretórios

en: Remove subdirectories
pt: Remover subdiretórios

en: Maximum number of subdirectories
pt: Número máximo de subdiretórios

en: Subdirectory name
pt: Nome do subdiretório

en: Manage subdirectories
pt: Gerenciar subdiretórios

en: %dirname is not a valid directory name. It should contain only alphanumeric characters, hyphen and underscore.
pt: %dirname não é um nome de diretório válido. Deve conter apenas caracteres alfanuméricos, hífen e underscore.

en: Subdirectory %dir already exists.
pt: Subdiretório %dir já existe.

en: Subdirectory %dir could not be created.
pt: Subdiretório %dir não pôde ser criado.

en: Subdirectory %dir has been added.
pt: Subdiretório %dir foi adicionado.

en: Subdirectory %dir does not exist.
pt: Subdiretório %dir não existe.

en: Subdirectory %dir could not be removed.
pt: Subdiretório %dir não pôde ser removido.

en: Subdirectory %dir has been removed.
pt: Subdiretório %dir foi removido.

en: %path could not be removed.
pt: %path não pôde ser removido.

en: Manage directories
pt: Gerenciar diretórios

en: You are not alllowed to create more than %num directories.
pt: Você não está autorizado a criar mais que %num diretórios.
