IMCE Mkdir (7.x-1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (21 entries)

en: Remove
sv: Ta bort

en: Add
sv: Lägg till

en: Add subdirectories
sv: Lägg till underkataloger

en: Remove subdirectories
sv: Ta bort underkataloger

en: Maximum number of subdirectories
sv: Största antal underkataloger

en: This setting is applicable only if you allow subdirectory creation under any of the predefined directories. Define here the maximum number of subdirectories a directory can have. Setting this to 0 removes the limit and also allows infinite subdirectory depth.
sv: Denna inställning gäller endast om du tillåter att underkataloger skapas under någon av de fördefinierade katalogerna. Ange här det största antalet underkataloger en katalog kan ha. Ange 0 för att ta bort gränsen och tillåta oändligt djup i katalogstrukturen.

en: Subdirectory name
sv: Namn på underkatalog

en: Manage subdirectories
sv: Hantera underkataloger

en: %dirname is not a valid directory name. It should contain only alphanumeric characters, hyphen and underscore.
sv: %dirname är inte ett giltigt katalognamn. Det får endast innehålla alfanumeriska tecken, bindestreck och understreck.

en: Subdirectory %dir already exists.
sv: Underkatalogen %dir existerar redan.

en: Subdirectory %dir could not be created.
sv: Underkatalogen %dir kunde inte skapas.

en: Subdirectory %dir has been added.
sv: Underkatalogen %dir har skapats.

en: Subdirectory %dir does not exist.
sv: Underkatalogen %dir existerar inte.

en: Subdirectory %dir could not be removed.
sv: Underkatalogen %dir kunde inte tas bort.

en: Subdirectory %dir has been removed.
sv: Underkatalogen %dir har tagits bort.

en: %path could not be removed.
sv: %path kunde inte tas bort.

en: Allows users manage directories in IMCE
sv: Tillåter användare att hantera kataloger via IMCE

en: Manage directories
sv: Hantera kataloger

en: You are not alllowed to create more than %num directories.
sv: Du får inte skapa fler än %num kataloger.

en: Are you sure want to delete this subdirectory with all directories and files in it?
sv: Vill du verkligen ta bort den här underkatalogen samt kataloger och filer inom den?

en: %filename is in use by another application.
sv: %filename används av en annan applikation.
